Nová Role

Jan Horník Jan Horník

Nová Role je jedním z nejmladších měst v Česku, titulu se dočkala v roce 1964. Rozvoj jí přineslo teprve 20. století, spojené s těžbou a zpracováním kaolinu. Nejstarší historickou památkou je kostel sv. Archanděla Michaela.

Pro Novou Roli je nejdůležitější místní porcelánka, postavená v roce 1921. Jméno společnosti Thun 1794 vzniklo podle nejstaršího závodu v Klášterci nad Ohří. Zájem o industriální památky vedl k tomu, že zde vzniklo Návštěvnické centrum, které nabízí prohlídku porcelánky. Okruh vede administrativní budovou přes vzorkovnu až přímo do výrobního závodu. Celá trasa je zpestřena filmovou prezentací výroby a prohlídkou finálních výrobků. V podnikové prodejně si pak můžete zakoupit porcelánový suvenýr. Rodiny s dětmi i školní výpravy pak jistě ocení místní Porcelánovou školičku. Kde si každý může vlastnoručně ozdobit svůj hrníček!:-)

Novou Rolí pak prochází několik turistických stezek a také cyklotrasy, které pokračují až do německého Saska. 

zadavatel/zpracovatel STAN

Informace o činnosti
Lokalita: Nová Role
Oblast: Karlovarsko
Zajímavosti: Kostel sv. Archanděla Michaela

Politika je služba veřejnosti, vždy jsem toto bral jako samozřejmost. Řešením boje proti korupci je poctivost a transparetnost v politice.Jan Horník

Mapa Cyklo a jiné toulky ...po Karlovarsku, zobrazit mapu a doprovodný text

S kým spolupracuji

Starostové a nezávislí

Kde působím

Senát PČR
Karlovarský kraj
Město Boží Dar

Jsem také na facebooku

Jan Horník

+420 353 211 900 (kancelář)
+420 777 686 971 (asistent)
email: hornikj@senat.cz
adresa kanceláře:
Bulharská 881/31
Karlovy Vary 360 01