Stavební úřady v obcích chce vláda zrušit.

Jan Horník Jan Horník

Karlovarský kraj - Ministerstvo pro místní rozvoj přišlo s návrhem zrušit některé stavební úřady. Tento návrh by se mohl dotknout každé páté obce v republice. Proti tomuto návrhu se ostře postavil senátor Jan Horník, který chce na půdě Senátu téma otevřít a také by uvítal veřejnou diskusi k této problematice.
„V Karlovarském kraji se dle celorepublikové tabulky jedná o návrh zrušit devět stavebních úřadů. Dovedu si představit, že zastupitelstvům navrhovaná novela zákona nadělá ještě mnoho vrásek na čele. Bylo by dobře vyvolat na toto téma veřejnou diskusi místních, regionálních i celorepublikových politiků s občany, potřebnou pro to, aby místní poslanci a senátoři měli při schvalování novely zpětnou vazbu,“ uvedl senátor Horník.
V Karlovarském kraji by se návrh týkal stavebních úřadů ve Františkových Lázních, Lázních Kynžvart, Lubech, Teplé, Bochově, Jáchymově, Kyselce, Nové Roli a Perninku. Ve středu 12. ledna se podle Horníka problematikou zabývalo i výjezdní zasedání Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova v Brně. „Závěr je takový, že je potřeba zjistit podrobnější informace a věnovat zvýšenou pozornost připravované novele stavebního zákona,“ dodal senátor Jan Horník.
Tuto aktivitu ministerstva kritizují i starostové zmíněných obcí. „Jsem rezolutně proti, protože ministerstvo chce podle mě pouze vykázat nějakou činnost. Chápal bych, kdyby se rušil úřad tam, kde není žádný stavební boom, ale to není náš případ. Navíc posílat lidi do přetíženého úřadu v Karlových Varech je podle mě blbost. Jsem kategoricky proti,“ brání se Václav Heřman, starosta Nové Role.

Zdroj: Karlovarský deník, Jan Havelka, Jakub Kopřiva

Informace o činnosti
Téma: Stavební úřady
Pro koho: Karlovarský kraj
Kdy: 19.01.2011
Kde: Karlovarský kraj
Cíl: Zachovat dostupnost stavebních úřadů
Politika je služba veřejnosti, vždy jsem toto bral jako samozřejmost. Řešením boje proti korupci je poctivost a transparetnost v politice.Jan Horník

S kým spolupracuji

Starostové a nezávislí

Kde působím

Senát PČR
Karlovarský kraj
Město Boží Dar

Jsem také na facebooku

Jan Horník

+420 353 211 900 (kancelář)
+420 777 686 971 (asistent)
email: hornikj@senat.cz
adresa kanceláře:
Bulharská 881/31
Karlovy Vary 360 01