K rušení škol nedošlo

Jan Horník Jan Horník

Osud Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Nejdku byl koncem roku 2010 nejistý. Město i vedení školy jednalo s Karlovarským krajem a studenti se obávali o další osud školy. Do situace se vložil i krajský zastupitel a senátor Jan Horník, podle kterého byly některé kroky Karlovarského kraje přinejmenším nešťastné.

„Navštívil jsem už školy v Lokti, Chodově a Nejdku. Všechny tyto školy fungují dobře, jsou navíc schopné i ušetřit peníze na drobnou údržbu. Společně se senátorem Čáslavou jsem podepsal petici proti zrušení školy v Chodově a stejně bych podpořil i nejdeckou,“ uvedl Jan Horník. „Informace, které jsme získali od kraje, nehledí na všechny aspekty a varianta zrušení menších škol a ponechání velkých „vzdělávacích kombinátů“ je podle mě necitelná a ne úplně šťastná, kulantně řečeno,“ dodal.

Jednání se senátorem Horníkem dalo naději na zachování střední školy i vedení města Nejdek. „Poprvé se s námi někdo bavil, nechal si vysvětlovat témata a nenechal nás jen se vypovídat,“ uvedla Iveta Drobná, místostarostka Nejdku.

Jan Horník se obdobně zabýval i návrhem Karlovarského kraje na omezení „prim“ v Gymnáziu Ostrov, kdy měli být nadále přijímáni pouze uchazeči do jedné, místo dvou dosavadních prvních tříd. Nesouhlasil s tím zejména proto, že Gymnázium Ostrov dlouhodobě dosahuje velmi dobrých výsledků a něco, co dobře funguje, by se nemělo politickou mocí jakkoliv omezovat. S podporou dalších členů Zastupitelstva Karlovarského kraje se podařilo všechny výše uvedené hrozby pro krajské střední školství odvrátit.

Informace o činnosti
Téma: Školství
Pro koho: Karlovarský kraj
Kdy: 11.11.2010
Kde: Nejdek
Cíl: Zachování školy v Nejdku
Politika je služba veřejnosti, vždy jsem toto bral jako samozřejmost. Řešením boje proti korupci je poctivost a transparetnost v politice.Jan Horník

S kým spolupracuji

Starostové a nezávislí

Kde působím

Senát PČR
Karlovarský kraj
Město Boží Dar

Jsem také na facebooku

Jan Horník

+420 353 211 900 (kancelář)
+420 777 686 971 (asistent)
email: hornikj@senat.cz
adresa kanceláře:
Bulharská 881/31
Karlovy Vary 360 01