Odpověď senátora Horníka na výzvu studentů

Jan Horník Jan Horník

Senátor Jan Horník (TOP09, STAN) si velmi váží občanského postoje středoškolských a vysokoškolských studentů z Karlovarského kraje, kteří iniciovali a hlásí se svými podpisy k výzvě za odstoupení krajského náměstka pro školství JUDr. Václava Sloupa.
„K čemuž si dovoluji připojit slovo odvážný (... odvážného občanského postoje ...). Obdobně jsem minulý čtvrtek telefonicky poděkoval panu profesoru Machkovi z Gymnázia Ostrov. Osobně se velmi těžko ztotožňuji s výsledkem svobodných krajských voleb s takovýmto výsledkem, kdy o budoucnosti našeho mládí může rozhodovat člověk s takovýmto kádrovým profilem – řečeno slovy předlistopadové KSČ. Osobně jsem měl tu čest být studentem Gymnázia v Karlových Varech a tak jsem na vlastní kůži mohl zažít excesy komunistů ve středním školství v normalizační době po roce 1968. Že se takováto doba může vrátit, jsem si nikdy nepřipouštěl a už vůbec ne to, že se jí dokonce ještě dožiji. Bohužel to není špatný sen, ale hrozivá současnost. Jsem demokrat, a tak demokraticky zvolené zástupce občanů do politických funkcí respektuji. Není mi však lhostejné, kdo a s jakým morálním profilem má vliv na vzdělávání mých dětí a na formování jejich světonázoru,“ uvádí v dopise senátor. Jediné pozitivní, co na této nedůstojné situaci – do které se Karlovarský kraj díky koalici KSČM a ČSSD dostal – senátor vnímá, je to, že mnoha lidem není vzniklá celospolečenská situace lhostejná.
„I mne tento skandální případ vrátil v myšlenkách do mých studentských let a jsem rád tomu, že mohu veřejně vaši „Výzvu“ naprosto svobodně podpořit,“ vzkazuje studentům senátor.

Zdroj: Karlovarský deník, (iva)

Informace o činnosti
Téma: Školství
Pro koho: občané ČR
Kdy: Prosinec 2012
Kde: Karlovy Vary
Cíl: podpora demokracie
Politika je služba veřejnosti, vždy jsem toto bral jako samozřejmost. Řešením boje proti korupci je poctivost a transparetnost v politice.Jan Horník

S kým spolupracuji

Starostové a nezávislí

Kde působím

Senát PČR
Karlovarský kraj
Město Boží Dar

Jsem také na facebooku

Jan Horník

+420 353 211 900 (kancelář)
+420 777 686 971 (asistent)
email: hornikj@senat.cz
adresa kanceláře:
Bulharská 881/31
Karlovy Vary 360 01