Hotovou rychlostní silnici R6 chtějí všechny kraje

Jan Horník Jan Horník

K petici za dostavbu rychlostní silnice R6 ze západu Čech do Prahy svůj podpis připojilo už téměř deset tisíc lidí. Připojili se k ní oficiálně i starostové měst z Ústeckého a Středočeského kraje.
„Ještě nám chybí několik podpisů, abychom jich měli deset tisíc a mohli jsme petici předložit v senátu. Podpořili nás senátoři i poslanci z jiných krajů, takže se potvrdilo, že dostavba silnice R6 není pouze naším problémem. O všem chceme jednat s novým ministrem dopravy a pokusíme se, aby se dostavba této silnice dostala mezi priority nové vlády. Musíme bojovat, protože R6ku potřebujeme,“ uvedl senátor a člen petičního výboru Jan Horník.
Rychlostní silnice nyní končí v Novém Strašecí. Dle dostupných informací má na letošní rok Ředitelství silnic a dálnic připravenou částku 70 milionů korun určenou na výkupy pozemků a pokračování příprav stavby. „Budeme se snažit, aby se dostavba rychlostní silnice dostala mezi priority nové vlády. Jsme rádi, že její dostavbu nepodporují pouze poslanci z našeho kraje, ale přidali se k nám i kolegové z Plzeňského, Ústeckého a Středočeského kraje,“ doplnil poslanec Zdeněk Soukup z hnutí ANO.
Za dostavbu rychlostní silnice dlouhodobě bojují starostové téměř všech měst v regionu. Novou petici ale podpořilo například i vedení Rakovníka ve Středočeském kraji. „Rozhodli jsme se, že petiční akci za dostavbu rychlostní silnice R6 podpoříme a umožníme tak našim občanům, aby se k ní připojili. Dostavba rychlostní silnice R6 přinese Rakovníku i celému rakovnickému regionu celou řadu dalších možností rozvoje,“ řekl starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl.
Kromě politiků se za dostavbu silnice rvou i řidiči a obyvatelé Karlovarského kraje, kteří si museli zhruba kvůli čtyřiceti kilometrům koupit dálniční známku.

Zdroj: 5plus2, Jakub Kopřiva

Informace o činnosti
Téma: Doprava
Pro koho: Karlovarský kraj
Kdy: Únor 2014
Kde: Senát PČR Praha
Cíl: Zlepšení dopravní dostupnosti
Politika je služba veřejnosti, vždy jsem toto bral jako samozřejmost. Řešením boje proti korupci je poctivost a transparetnost v politice.Jan Horník

S kým spolupracuji

Starostové a nezávislí

Kde působím

Senát PČR
Karlovarský kraj
Město Boží Dar

Jsem také na facebooku

Jan Horník

+420 353 211 900 (kancelář)
+420 777 686 971 (asistent)
email: hornikj@senat.cz
adresa kanceláře:
Bulharská 881/31
Karlovy Vary 360 01