Jiří Bartoška přijímá Stříbrnou pamětní medaili Senátu

Jan Horník Jan Horník

Jiří Bartoška převzal Stříbrnou pamětní medaili Senátu na kterou ho navrhl senátor Jan Horník s podporou dalších senátorů z Karlovarského kraje.

Jiří Bartoška patří k nejvýraznějším a nejpopulárnějším divadelním a filmovým hercům své generace. Za svou více než čtyřicetiletou uměleckou kariéru vystřídal několik respektovaných divadelních scén, dlouhodobě se těší jak přízni veřejnosti, tak respektu odborné kritiky. V minulosti se opakovaně občansky angažoval. Od roku 1994 je prezidentem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Rozhovor s Jiřím Bartoškou

Co Vás napadlo, když jste se dozvěděl, že obdržíte Stříbrnou pamětní medaili Senátu?

Musím říct, že to byly rozpaky. Asi nejsem sám, kdo začne zvažovat, zda takové ocenění má přijmout nebo ne. Já je přijímám ani ne tak za fyzickou osobu Bartošku, jako za tým lidí, kteří dokázali, že mělo smysl ve festivalu pokračovat a udělat z něj dnes už velkou evropskou filmovou záležitost. Beru tedy toto ocenění spíše jako týmovou medaili, než jako medaili pro Bartošku.

Vy jste byl dnes jediným umělcem mezi takřka samými akademiky. Jak jste se v takové společnosti cítil?

Připadal jsem si jako brambora ve šperkovnici (smích). Snažil jsem se zachytit životopisy, které paní Voldánová přednášela, a byl jsem poctěn, že jsem se ocitl v takové společnosti. Já, který měl na gymnáziu problémy s fyzikou a chemií, jsem jen němě zíral, jak se kruh uzavírá, tedy že se ocitám mezi tak významnými akademiky.

Zdroj: Časopis Senát, číslo 4/2015 

Informace o činnosti
Téma: MFF Karlovy Vary
Pro koho: jednotlivci
Kdy: 4/2015
Kde: Praha
Cíl: Ocenění za přínos Karlovým Varům
Politika je služba veřejnosti, vždy jsem toto bral jako samozřejmost. Řešením boje proti korupci je poctivost a transparetnost v politice.Jan Horník

S kým spolupracuji

Starostové a nezávislí

Kde působím

Senát PČR
Karlovarský kraj
Město Boží Dar

Jsem také na facebooku

Jan Horník

+420 353 211 900 (kancelář)
+420 777 686 971 (asistent)
email: hornikj@senat.cz
adresa kanceláře:
Bulharská 881/31
Karlovy Vary 360 01