Aktuálně

Jan Horník Jan Horník

Senátoři Jan Horník (Karlovarsko), Miroslav Balatka (Sokolovsko) a nově zvolený Miroslav Plevný (Chebsko) zveřejnili výzvu ke konstruktivnímu jednání demokratických stran, zvolených do krajského zastupitelstva.

 

VÝZVA SENÁTORŮ KARLOVARSKÉHO KRAJE

K USTAVENÍ KRAJSKÉ KOALICE ODS, KDU-ČSL, STAN, PIRÁTŮ

společně s hnutím VOK, Místní a SNK1 – Starostové našeho kraje

Pandemie koronaviru je mimořádně vážná situace, do které se naše země dostala díky liknavosti a nekompetentnosti naší vlády. Současná situace ohrožuje tisíce životů, hrozí kolapsem zdravotnictví a přináší obrovské ekonomické důsledky do života každého z nás. Každý kraj v naší zemi nese zodpovědnost též za krajské zdravotnictví, zřizované nemocnice a zvládnutí současné složité situace na svém území.

Politická vyjednávání o vzniku nové koalice po krajských volbách se v Karlovarském kraji dostala do paradoxní patové situace. Přitom spojenectví demokratických parlamentních stran STAN, Pirátů, ODS, KDU-ČSL za podpory místních hnutí, jež uspěla v krajských volbách, dává přesvědčivou většinu v zastupitelstvu. Je nepochopitelné, že ODS a KDU-ČSL v Karlovarském kraji preferují spojenectví s hnutím ANO, když v žádném jiném regionu, kde byla možnost vytvoření programově a hodnotově souznící koalice, takovou šanci tyto strany nepropásly.

Jsme přesvědčeni, že Karlovarský kraj a jeho zvolení představitelé nyní musí zaměřit veškerou svou pozornost a síly na zvládnutí stávající krize. Politikaření naprosto není na místě. Vyzýváme proto parlamentní politické strany ODS, KDU-ČSL a dále Piráty a hnutí STAN, aby sestavili společnou většinovou koalici a věnovali se tomu, k čemu jim voliči dali mandát - dobré správě a rozvoji Karlovarského kraje.

19. října 2020

Jan H o r n í k                                             Miroslav B a l a t k a                                    Miroslav P l e v n ý

senátor obv. Karlovy Vary                             senátor obv. Sokolov                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsem také na facebooku