Aktuálně

Jan Horník Jan Horník

Jednání J.Horníka s biskupy

18. červenec, 2019

Dnes se v Božím Daru setkal místopředseda Senátu PČR Jan Horník s Mons. Tomášem Holubem, biskupem plzeňské diecéze a s Mons. Františkem Radkovským, emeritním biskupem plzeňské diecéze.


Předmětem jednání byla problematika Římskokatolické farnosti Ostrov, pod níž spadá 17 krušnohorských a podkrušnohorských obcí s ohledem především na obce Centrálního Krušnohoří, kde historické - a nejen církevní - objekty trpí především díky extrémním klimatickým podmínkám. Pracovní schůzka tedy byla zejména na téma udržitelnosti majetků římskokatolické církve v této oblasti a jejich další údržby, udržitelnosti a využitelnosti pro církevní, ale i jiné příležitosti (výstavy, koncerty, apod.). To vše nově i v kontextu toho, že mnohé se staly součástí světového kulturního dědictví UNESCO.


Součástí setkání byla též návštěva kostela sv. Anny na Božím Daru, kde zrovna probíhá rozsáhlá rekonstrukce, kaple sv. Jana Nepomuckého, kterou na ruinách znovu postavilo město Boží Dar, pietního místa komunisty zbouraného kostela sv. Václava na Ryžovně a fary v Jáchymově.


Setkání proběhlo v neformálním a pracovním duchu a jak pravil Jan Horník:

"Návštěva Jeho Excelence Mons. Františka Radkovského, Jeho Excelence Mons. ThLic. Tomáše Holuba, Th.D. a P.Mgr. Marka Hrice OFS v kapli sv. Jana Nepomuckého byla pohlazením na duši".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsem také na facebooku