Aktuálně

Jan Horník Jan Horník

Podpora Ukrajiny

24. únor, 2022
Napětí mezi Ukrajinou a Ruskem v pondělí vyústilo. Rusko v ten den oznámilo uznání nezávislosti separatistických republik na východě Ukrajiny a vyslalo své "mírové mise" do Donbasu. Téměř celý svět se snaží ohroženou Ukrajinu podpořit alespoň skrze symbolické akty, kterými jsou například veřejná setkání nebo vyvěšení ukrajinské státní vlajky na veřejné instituce.
 
Horní komora PČR vyvěsila v úterý 22.2.2022 vlajku přímo na Valdštejnském náměstí a to za přítomnosti ukrajinského velvyslance Yevhena Perebyinis.
 
 
Ve středu 23.2.2022 se akce v podobném duchu konala i v Karlových Varech na třídě T.G. Masaryka. "Karlovy Vary s obrovským ruským kapitálem v nemovitostech ukázaly, že stojí při Ukrajině a ani tady nikdo nestojí o ruskou rozpínavost a okupační metody při získávání nových prosovětských gubernií", uvedl na svých sociálních sítích senátor za Karlovarsko Jan Horník.
 
 
 
Po ruském útoku na Ukrajinu ve čtvrtek 24.2.2022 se v horní komoře PČR sešl Organizační výbor a na základě jeho usnesení se konal tiskový briefing. V pátek budou na mimořádném plénu schváleny tvrdé sankce a veškerá opatření vůči ruské agresi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Jsem také na facebooku